TSE Başkanlığını ziyaret ettik!

GÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Belen; Ulusal Ahşap Birliği-UAB http://www.ahsap.org/  Genel Sekreteri Celalettin Akça, Türkiye Orman Ürünleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TORİD)  http://www.torid.org.tr/ Başkanı Göksel Korkmaz ve TORİD eski Başkanı Kenan Saraç ile birlikte Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığını ziyaret etti.

28 Aralık 2017 Perşembe günü saat 10:30-11:30 arasında gerçekleşen ziyarette TSE Başkanı Sebahittin KORKMAZ ile görüşüldü. Görüşmede TSE Standart Hazırlama Merkezi Başkanı Niyazi Seçgin de hazır bulundu.

Selamlama ve tanışma ile başlayan görüşmede UAB Başkanı Celalettin Akça; Uluslararası Standartlar Teşkilatı’ nın  (ISO) “ahşap yapılar”  ile ilgili ISO 165- https://www.iso.org/committee/53584.html numaralı standardına ait yıllık toplantısının ISO ve UAB işbirliğinde İstanbul’da yapılması hususunu gündeme getirdi.

TSE “Ayna Komite Çalışmaları” na daha aktif şekilde katılım konusu müzakere edildi.  TSE Standart Hazırlama Merkezi Niyazi Seçgin çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aynı gün öğleden sonra TOBB Orman Sektör Meclisinde bir sunumu olacağını, burada daha detaylı şekilde müzakere edileceğini ifade etti. TORİD Başkanı Göksel Korkmaz da çalışmaları hakkında bilgi sundu.

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz “standart çalışmalarının sektörel ve uluslararası önemine değinerek, gerek kurumlarla, gerekse TOBB Sektör Meclisleri gibi birimler ile yakın işbirliği içinde çalışmaya” büyük önem verdiklerine değindi.

GÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Belen;Orman teşkilatında Orman İşletme Şefliğinden başlayarak bir çok kademede görev yaptığına değinerek standartlaşmanın sahada, üretimin planlanması aşamasında başlamasının önemine vurgu yaptı. Bu konuda FSC www.fsc.org gibi uluslararası sertifikalandırma kuruluşlarının TSE ile birlikçe çalışmasına, bugünlerde Onbirinci Kalkınma Planı hazırlıklarının başladığına ve orman ürün ve hizmetlerinin TSE standartlarına uygun şekilde üretilmesinin önemine ve Standartlar belirlenirken kurumların ve kişilerin-STKların daha aktif olmasının önemine değindi.

Geleceğe GÖNDERiler

Geleceğin, kişilerin hayalleriyle ve yaptıklarıyla şekilleneceğinin farkındayız. Herhangi bir şeyi daha iyiye götüreceğine inandığınız bir düşünceniz mi var? Herhangi bir konuda yeni bir fikriniz mi var? “Buldum” dediğiniz bir şey mi icat ettiniz? Heyecanınızı yürekten paylaşıyoruz. “Geleceğe GÖNDERi”lerinizi bizimle paylaşın, destek olalım! Lütfen görüş ve önerilerinizi gonder.carfu@gmail.com eposta adresi ile bizimle paylaşın. Köşe Yazıları bölümünde yazı […]