Jablanica Belediyesi ziyaretimiz

20 Mart 2018 Salı günü, Saraybosna’dan Mostar’a giderken yol üzerindeki Jablanica Belediye Başkanlığını ziyaret ettik.

http://www.jablanica.ba/ba/vijesti-jablanica/iz-opcine/turska-delegacija-direkcije-za-sumarstvo-u-opcini-jablanica.html

Jablanica Bosna-Hersek’in ortasında aynı adı taşıyan bir şehir ve belediye. Kasaba Neretva Nehri ve Jablanica gölü üzerinde yer almaktadır. Jablanica Hersek-Neretva Kantonu’nun bir parçasıdır.Jablanica Belediyesi, Bosna Hersek’te önemli bir turistik yerdir. Jablanica Gölü (Jablaničko Jezero) çok önemli bir kaynaktır.

Ziyaretimiz esnasında Belediye Başkanı Salem Dediç ve yardımcıları hazır bulundu. http://www.jablanica.ba/ba/index.php

BELEDİYE HAKKINDA BİLGİ

Resmi adı: Jablanica Belediyesi 
Ülke: Bosna Hersek 
Varlık: Bosna Hersek Federasyonu 
Kanton: Hersek-Neretva 
pozisyonu: 43 ° 39 ‘K 17 ° 35’ E 
Rakım: Deniz seviyesi üstünde 202 m 
Alan: 301 km² 
Nüfus: 10,111 
Belediye Başkanı: Salem Dedic ( SDA) 

Türkiye’den; Osman Kahveci, İsmail Belen, Ahmet İpek, Mihtat Ateş, Emin Şimdi ve Ramazan Emiroğlu’ nun katıldığı görüşmeye Belediye Başkanı Salem Dediç, Yardımcıları, Orta Neretva Orman Müdürü Edin Besiç, USIT BH Genel Sekreteri Azer Jamakoviç ve Yönetim Kurulu Üyesi Sead Aliç katıldı.

Burası Kocaeli’ nin Başiskele Belediyesi ile kardeş şehir. Belediye Başkanı Bakir İzzetbegoviç’ in partisi olan Demokratik Eylem Partisi-SDA’ dan . http://sda.ba/home/

 

 

 

 

 

 

Belediye bütçesi 4,6 milyon Euro. Bunun %35′ i yani yaklaşık 1,5 milyonu yatırıma ayrılmış.  Burası Saraybosna-Mostar ve Mostar-Banja Luka otoyolu üzerinde. Mostar’a 46, Saraybosna’ya 83 km. mesafede.

https://www.muzej-jablanica.com/HistoryClass.html

One Response to Jablanica Belediyesi ziyaretimiz

  1. Pingback: GÖNDER Başkanı İsmail Belen’ e Ödül | Gönder

Geleceğe GÖNDERiler

Geleceğin, kişilerin hayalleriyle ve yaptıklarıyla şekilleneceğinin farkındayız. Herhangi bir şeyi daha iyiye götüreceğine inandığınız bir düşünceniz mi var? Herhangi bir konuda yeni bir fikriniz mi var? “Buldum” dediğiniz bir şey mi icat ettiniz? Heyecanınızı yürekten paylaşıyoruz. “Geleceğe GÖNDERi”lerinizi bizimle paylaşın, destek olalım! Lütfen görüş ve önerilerinizi gonder.carfu@gmail.com eposta adresi ile bizimle paylaşın. Köşe Yazıları bölümünde yazı […]