İkinci Eğitim- Tanıtım ve Duyuru

Giriş

Rusça: Rusca

Kırgız Heyeti

  1. Sıra No. Adı ve Soyadı Çalıştığı Yer ve Görevi Ünvanı
    1 ZHEKSHENBEK ADYRBEKOV

     

    Issık-Kul Çevre Koruma ve Orman Bölge Müdürlüğü Orman Ekosistemleri ve Av Kaynakların Geliştirme Dairesi Başkanı

    Head of forest ecosystems and protected areas development Department

    Daire Başkanı
    2 NURALY AKMATOV

     

     

    Batken Orman İşletme Müdürlüğü Orman Bölge Şefi (Chief Forest Officer)

    Chief forester of Batken forestry

    Orman İşletme Şefi
    3 KAMYT ARZYKULOV

     

    Orman Koruma ve Muhafaza İstasyonu Müdürü

    Direсtor of station of protection of forest

    Orman İşletme Müdürü
    4 SULTANBAI DAVLIATOV

     

    Uzgen Orman Orman İşletme Müdürlüğü Orman Bölge Şefi

    Chief forester of Uzgen forestry

    Orman İşletme Şefi
    5 ALMAZBEK DZHANYBAEV

     

    Talas Orman İşletme Müdürlüğü Orman Bölge Şefi

    Chief forester of Talas forestry

     

    Orman İşletme Şefi
    6 BAGYSHBEK MAMATKULOV

     

    Orman Koruma İstasyonu Orman Patoloğu – Mühendisi

    Engineer of Phyto pathologist of forest protection station

    Orman Mühendisi
    7 BAKYTBEK MUSABAEV

     

    Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Çevre Koruma ve Ormancılık Devlet Ajansı, Orman Ekosistemleri Geliştirme Daire Başkanlığı, Orman Koruma ve Hukuki Destek Bölüm Başkanı Head of the Department of forest protection and legal support of the Department of forest ecosystems development Bölüm Başkanı
    8 TAALAIBEK TOPCHUBEKOV

     

    Koçkor Orman İşletme Müdürlüğü Orman İşletme Şefi

    Chief forester of Kochkor forestry

    Orman İşletme Şefi
    9 BATYRBEK UMETOV

     

    Celalabad Çevre Koruma Bölge Müdürlüğü  Baş Uzmanı

    Chief specialist of Jalal-Abad territorial administration

    Orman Mühendisi
    10 SATYBALDY ZHAPAROV

     

    Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Çevre Koruma ve Ormancılık Devlet Ajansı Orman Ekosistemleri Geliştirme Daire Başkanlığı, Orman Koruma, Muhafaza ve Hukuki Destek Bölümü Kıdemli Uzmanı

    Leading specialist of the Department of conservation, forest protection and legal support of the Department of development of forest ecosystems

    Kıdemli Uzman

İlgili web sayfaları:

Ekibin Detaylı Listesi:

İkinci Eğitime Katılacakların Listesi-Detay

Gün Sırası Tarih Saat Faaliyet
1 13 Nisan 2019 Cumartesi 10:10 TK 345 Sefer Sayılı uçak ile Bişkek’ten hareket
1 13 Nisan 2019 Cumartesi 13:15 İstanbul havaalanına geliş
1 13 Nisan 2019 Cumartesi 14:00-15:00 Divan City Oteline yerleşme https://www.divan.com.tr/divan-istanbul-city/tr
1 13 Nisan 2019 Cumartesi 15:00-17:00 Giriş İşlemleri
1 13 Nisan 2019 Cumartesi 17:00-19:00 Otelde yapılacak toplantıda  programın gözden geçirilmesi-

1 13 Nisan 2019 Cumartesi 20:00 Akşam Yemeği-
1 13 Nisan 2019 Cumartesi Konaklama Divan City Otelinde Konaklama
2 14 Nisan 2019 Pazar 07:30-08:00 Kahvaltı
2 14 Nisan 2019 Pazar 08:15 Otelden ayrılış
2 14 Nisan 2019 Pazar 09:45 Eminönü iskeleye varış
2 14 Nisan 2019 Pazar 10:10-11:40 Büyükada’ ya  ulaşım (Vapur ile)
2 14 Nisan 2019 Pazar 12:00
  • Adalar Orman İşletme Şefliği ziyareti- Orman İşletme Şefi- Seval Aktaş
  • OZM Şube Müdürü:Ahmet Yasin Çelen
  • Orman Mühendisleri Odası Temsilcisi: Turgay Deligöz

2019 ISTANBUL OZM SUNU

2 14 Nisan 2019 Pazar 12:30 Laboratuvar ziyareti
2 14 Nisan 2019 Pazar 13:00-14:00 Öğle yemeği
2 14 Nisan 2019 Pazar 14:30 Büyükada Adakule yangın kulesi ziyareti
2 14 Nisan 2019 Pazar 16:00 Adalardan Bostancıya ulaşım (Vapur ile)
2 14 Nisan 2019 Pazar 17:00-18:00 Bostancı’dan İstanbul Havalimanına ulaşım
2 14 Nisan 2019 Pazar 19:30-20:50 TK2438 Uçağı ile İstanbul Havaalanından Antalya’ya geçiş

 

2 14 Nisan 2019 Pazar 21:00-22:00 Akşam Yemeği-
2 14 Nisan 2019 Pazar 23:00 Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezine intikal

https://sfm.ogm.gov.tr/    

 

2 14 Nisan 2019 Pazar Konaklama Eğitim Merkezinde konaklama

 

3 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:00-10:00 Kahvaltı
3 15 Nisan 2019 Pazartesi 10:00-11:00 Eğitim Programının Açılışı
3 15 Nisan 2019 Pazartesi 11:00:-12:30 Türkiye- Türkiye Ormanları ve Ormancılığı Hakkında Genel Bilgilendirme

Orman Zararlıları ve Hastalıkları Hakkında Genel Bilgilendirme- Dairenin genel sunumu

3 15 Nisan 2019 Pazartesi 13:00-14:00 Öğle Yemeği
3 15 Nisan 2019 Pazartesi 14:00-19:00
3 15 Nisan 2019 Pazartesi 19:00 Akşam Yemeği
3 15 Nisan 2019 Pazartesi Konaklama Eğitim Merkezinde konaklama
4 16 Nisan 2019 Salı 08:00-09:00 Kahvaltı
4 16 Nisan 2019 Salı 09:00-10:30 Ormanların biyotik zararlılara karşı korunması faaliyetleri
4 16 Nisan 2019 Salı 10:30-11:00 Ara
4 16 Nisan 2019 Salı 11:00-12:30 Ormancılık Karantina Faaliyetleri / Çığ Koruma Faaliyetleri
4 16 Nisan 2019 Salı 12:30-14:00 Ara
4 16 Nisan 2019 Salı 14:00-16:00 İklim değişikliğinin ormanların sağlığı üzerine etkileri / Orman Ekosistemlerinin İzlenmesi
4 16 Nisan 2019 Salı 16:00-16:30 Ara
4 16 Nisan 2019 Salı 16:30-18:30 Hastalık ve zararlılarla mücadelede çalışanların iş sağlığı ve güvenliği-
4 16 Nisan 2019 Salı 19:00 Akşam Yemeği
4 16 Nisan 2019 Salı Konaklama Eğitim Merkezinde Konaklama
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 08:00-09:00 Kahvaltı
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 09:00-10:30 Ormanlarda Otlatma
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 10:30-11:00 Ara
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 11:00-12:30 Ormanlarda böcek ve diğer zararlılara karşı biyolojik mücadele- Üretim Faaliyetleri-Arazi gezisi-
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 12:30-14:00 Öğle Yemeği
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 14:00-16:00
  • Türkiye ve Kırgızistan’da Orman Sağlığı Konusuna Genel Bakış
  • Türkiye’de Orman Zararlılarıyla (böcek ve fungus) Mücadele Faaliyetleri, Önemli Türler ve Sorunlar
  • Kırgızistan Ormancılığının Geleceğine İlişkin Tavsiyeler
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 16:00-16:30 Ara
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 16:30-18:30
  • Türkiye ve Kırgızistan’da Orman Sağlığı Konusuna Genel Bakış
  •  Türkiye’de Orman Zararlılarıyla (böcek ve fungus) Mücadele Faaliyetleri, Önemli Türler ve Sorunlar
  • Kırgızistan Ormancılığının Geleceğine İlişkin Tavsiyeler
5 17 Nisan 2019 Çarşamba 19:00 Ara
5 17 Nisan 2019 Çarşamba Konaklama Eğitim Merkezinde Konaklama
6 18 Nisan 2019 Perşembe 08:00-09:00 Kahvaltı
6 18 Nisan 2019 Perşembe 09:00-10:30 Orman içi korunan alanlarda yürütülen faaliyetler
6 18 Nisan 2019 Perşembe 10:30-11:00 Ara
6 18 Nisan 2019 Perşembe 11:00-12:30 Ormanları korumada orman köylüleri ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği
6 18 Nisan 2019 Perşembe 12:30-14:00 Ara
6 18 Nisan 2019 Perşembe 14:00-16:00 Ormanları korumada orman köylüleri ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği
6 18 Nisan 2019 Perşembe 16:00-16:30 Ara
6 18 Nisan 2019 Perşembe 16:30-18:30 Genel Değerlendirme ve Teorik Eğitimin Tamamlanması
6 18 Nisan 2019 Perşembe 19:00 Akşam Yemeği
6 18 Nisan 2019 Perşembe Konaklama Eğitim Merkezinde Konaklama
7 19 Nisan 2019 Cuma 08:30 Eğitim Merkezinden Ayrılış- Isparta’ ya hareket
7 19 Nisan 2019 Cuma 11:00-12:30 Isparta Orman Bölge Müdürlüğünü Ziyaret ve Orman Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Faaliyetleri Hakkında Sunumlar
7 19 Nisan 2019 Cuma 13:00-15:00 Isparta’da Cuma Namazı ve Öğle Yemeği
7 19 Nisan 2019 Cuma 15:00-19:00 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi  Orman Fakültesini Ziyaret

  • Prof. Dr. Mustafa Avcı
  • Prof. Dr. H. Tuğba DOĞMUŞ LEHTİJARVİ tarafından uygulamalı eğitim verilmesi

https://orman.isparta.edu.tr/

7 19 Nisan 2019 Cuma 19:30 Isparta Bölge Müdürlüğünde akşam yemeği
7 19 Nisan 2019 Cuma Konaklama Isparta Orman Bölge Müdürlüğünde Konaklama
8 20 Nisan 2019 Cumartesi 09:00 Kahvaltı
8 20 Nisan 2019 Cumartesi 10:00-12:00 Laboratuvar Ziyareti
8 20 Nisan 2019 Cumartesi 12:00-13:00 Öğle Yemeği
8 20 Nisan 2019 Cumartesi 14:00-18:00 Isparta-Antalya/Kemer

Kemer  Sungate Otele Ulaşım

http://sungate.rixos.com/

8 20 Nisan 2019 Cumartesi 19:00-20:00  Otelde Toplantı

Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz

8 20 Nisan 2019 Cumartesi Konaklama Kemer Sungate http://sungate.rixos.com/
9 21 Nisan 2019 Pazar 08:00-09:00 Kahvaltı
9 21 Nisan 2019 Pazar 09:00-13:00 Kemer- Alanya ve Şehir Turu
9 21 Nisan 2019 Pazar 13:00-13:30 Öğle Yemeği
9 21 Nisan 2019 Pazar 13:30 Gazipaşa Havaalanına Hareket
9 21 Nisan 2019 Pazar 14:00 Gazipaşa Havaalanına Varış
9 21 Nisan 2019 Pazar 16:10-17:50

TK2593 İle Gazipaşa’dan İstanbul’a Uçuş

9 21 Nisan 2019 Pazar 21:30- 05:40 (Sonraki gün) TK348 ile İstanbul’dan Bişkek’ e Uçuş
9 21 Nisan 2019 Pazar Gece Uçuş
10 22 Nisan 2019 Pazartesi 05:40 TK 348 ile Bişkek’e Varış

 

Katılımcıların CVleri

ALMAZBEK DZHANYBAEV ALMAZBEK DZHANYBAEV BATYRBEK UMETOV NURALI AKMATOV SATYBALDY ZHAPAROV ZHEKSHENBEK ADYRBEKOV

One Response to İkinci Eğitim- Tanıtım ve Duyuru

  1. Pingback: OZM Eğitimi Birinci gün-13 Nisan 2019 | Gönder

Geleceğe GÖNDERiler

Geleceğin, kişilerin hayalleriyle ve yaptıklarıyla şekilleneceğinin farkındayız. Herhangi bir şeyi daha iyiye götüreceğine inandığınız bir düşünceniz mi var? Herhangi bir konuda yeni bir fikriniz mi var? “Buldum” dediğiniz bir şey mi icat ettiniz? Heyecanınızı yürekten paylaşıyoruz. “Geleceğe GÖNDERi”lerinizi bizimle paylaşın, destek olalım! Lütfen görüş ve önerilerinizi gonder.carfu@gmail.com eposta adresi ile bizimle paylaşın. Köşe Yazıları bölümünde yazı […]