Hakkımızda

Geleceği Önemseyenler Derneği, kısa adı ile  GÖNDER; yasal dayanağını 5253 sayılı “Dernekler Kanunu” ndan almaktadır.

Kuruluş fikrini, çevresine yararlı olmayı amaç edinmiş insanların bir araya gelerek birikimlerini dünyaya kalıcı faydalar yaratan işler için değerlendirme isteğinden almıştır.
GÖNDER, temelinde insanlığa katkı sağlama amacı taşıyan, sosyal bilimlerden teknik bilimlere uzanan geniş bir yelpazede yer alan uzmanların, iş adamlarının ve bilim insanlarının biraraya geldiği, dünyadaki gelişmeleri takip etmeyi, değerlendirmeyi ve “neler yapılabilir?” sorusunu çeşitli raporlarla irdelemeyi, bu raporların sonuçlarını çeşitli projeler ile kalıcı faydaları hayata geçirmeyi amaçlayan bilimsel yaklaşımlı bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak çalışmaktadır.
Dernek çalışmalarına 13 Şubat 2013 günü başlamış, ilk resmi toplantısını 29 Mayıs 2013 günü gerçekleştirmiştir.
Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğünün 29.05.2013 tarih ve 13364 sayılı yazısı ile tüzel kişilik kazanan GÖNDER’in merkezi Ankara’da yer almaktadır ve şubesi bulunmamaktadır.
Geleceği Önemseyenler Derneği’nin İngilizce adı “People Caring for the Future- CARFU ” olarak belirlenmiştir. GÖNDER’in resmi web adresleri www.gonder.org.tr ve www.carfu.org  dur.

İlgili Linkler

 

 

 

Geleceğe GÖNDERiler

Geleceğin, kişilerin hayalleriyle ve yaptıklarıyla şekilleneceğinin farkındayız. Herhangi bir şeyi daha iyiye götüreceğine inandığınız bir düşünceniz mi var? Herhangi bir konuda yeni bir fikriniz mi var? “Buldum” dediğiniz bir şey mi icat ettiniz? Heyecanınızı yürekten paylaşıyoruz. “Geleceğe GÖNDERi”lerinizi bizimle paylaşın, destek olalım! Lütfen görüş ve önerilerinizi gonder.carfu@gmail.com eposta adresi ile bizimle paylaşın. Köşe Yazıları bölümünde yazı […]